IS66WVH8M8ALL-166B1LI Memory IC Chip
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
Part Number : IS66WVH8M8ALL-166B1LI
Manufacturer : ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Description : IC PSRAM 64MBIT 166MHZ 24TBGA
Category : Memory
Family : Memory
Place of Origin : Original
MOQ : Negotiable
Price : Negotiable
Delivery Time : Negotiable
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 100000
Contact Now
IS66WVH8M8ALL-166B1LI Specifications
Part Status Active
Memory Format RAM
Memory Type PSRAM (Pseudo)
Memory Size 64M (8M x 8)
Speed 166MHz
Interface Parallel
Voltage - Supply 1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)